Харьковский гуманитарно - экологический институт
Наш институт
 20 років на освітянській ниві!
 

 

 

01 листопада 2015 року Приватному вищому навчальному закладу «Харківський гуманітарно-екологічний інститут» виповнюється 20 років. На перший погляд 20 – це невелике арифметичне число, але за цей відрізок часу була доведена необхідність функціонування в м. Харкові унікального вищого навчального закладу, який готує висококваліфікованих фахівців в галузях екології (валеології), соціології (соціальної роботи), філології (перекладу). Становлення інституту відбулося.

А в чому ж полягає унікальність інституту? А, передусім, в тому, що це єдиний в Україні вищий навчальний заклад приватної форми власності екологічного профілю, а й в його спеціальності мають змістовну екологічну спрямованість.

Ми впевнені, що економічне зростання в Україні та в інших країнах світу неможливе в умовах катастрофічних забруднень повітря, грунту та води лише з однієї причини – нікому буде займатись економікою. Вчені-екологи довели, що здоровя людини на 50% залежить від екології, на 30% – від способу життя та харчування, на 10% – від спадковості і лише на 10% – від медицини. А екологія з кожним роком погіршується, водних ресурсів достатньо лишена 50 років. Виникає питання: «Та чи потрібен Україні вищий навчальний заклад, який готуючи екологів-валеологів всі свої навчальні та наукові зусилля спрямовує на охорону навколишнього природного середовища та на покращення здоров’я людини?» Відповідь однозначна – дуже потрібен. Останнім часом це усвідомлює практично все населення планети, яке є свідком багатьох непередбачуваних природних катаклізм, внаслідок яких гине багато людей.

Спеціальність перекладача з англійської мови зі знанням німецької та французької мов також тісно пов’язана з екологією, тому що підготовка ведеться за спеціалізацією «Науково-технічний переклад екології та в інших технічних галузях».

В умовах соціально-економічної та екологічної кризи, яка охопила нашу країну, спеціальність «соціальна робота» набуває особливого значення і передбачає цілеспрямовану роботу фахівця цієї галузі з кожною конкретною людиною в соціальному, медичному, правовому, екологічному, освітньому, психологічному, фінансово-економічному та в інших аспектах. Тому і випускники інституту за цією спеціальністю мають одну особливість – вони мають чудову широкопрофільну підготовку, а саме головне – вони професійно підготовлені для роботи з людьми, вони люблять людей!

Ми вчимо студентів інституту , передусім, любити природу, людей, самих себе, охороняти навколишнє природне середовище і на цьому позитивному психо-емоціональному фоні навчатися і опановувати свою майбутню професію.

Доброзичливе та поважне ставлення до кожного студента, турбота про його здоровя, психологічний стан, індивідуальний підхід, турбота про працевлаштування випускника – це візитна картка нашого навчального закладу.

 
О. М.  Коваленко